DETAYLI BİLGİ
 
 
 
 
#
Savunma sanayii sektörü “Sektörel İş Birliği ve Nitelikli İş Gücü” odağında 7’nci kez bir araya geldi
TSSK 7’inci Proje Pazarı ve İş Birliği Zirvesi, “Sektörel İş Birliği ve Nitelikli İş Gücü” ana teması ile 5 Şubat’ta, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) desteğiyle, T.C. Ticaret Bakanlığı, TÜBİTAK, ASO ve SASAD iş birliğiyle, TSSK, ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından düzenlenen etkinlik, başta Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alparslan Kavaklıoğlu ve T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök ve savunma sanayi alanında faaliyet gösteren firmalar olmak üzere yüzlerce katılımcıyı ağırladı. 
 
 
 
 
#
Oyun geliştiriciler 'Global Game Jam'de bir araya geldi
Türkiye'nin de yer aldığı dünyanın en büyük ve kapsamlı oyun geliştirme maratonu Global Game Jam, 119 ülkede eş zamanlı gerçekleştirilen 48 saatlik oyun geliştirme maratonunun ardından sona erdi. Türkiye'den 13 merkezde 1000 kişinin dünya ile birlikte oyun geliştirdiği etkinliğin Türkiye ve dünyadaki en önemli merkezlerinden ODTÜ TEKNOKENT bünyesindeki Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM), bu yıl 252 oyun geliştiriciyi ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde ağırladı. ODTÜ TEKNOKENT , Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği(TOGED) ve ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği, iş birliğinde gerçekleştirilen Global Game Jam (GGJ) ATOM'da, 64 farklı ekip, birbirinden renkli içeriklerle 66 oyun geliştirdi.
 
 
 
 
#

ODTÜ'nün 'Day Zero' etkinliği girişimcilik ekosistemini bir araya getirdi
ODTÜ'nün teknoloji geliştirme bölgesi ODTÜ TEKNOKENT, Türkiye'nin farklı 13 girişimcilik programından 26 girişimciyi bir araya getirdi. Türkiye'nin girişimcilik ekosisteminin önde gelen firmaları ve teknoloji tabanlı girişimleri Orta Doğu Teknik Üniversitesinin (ODTÜ) "Day Zero" etkinliğinde buluştu. Etkinlikte yapay zekadan bulut uygulamalarına, arttırılmış gerçeklikten tarım teknolojilerine kadar farklı alanlarda projeler görücüye çıktı. ODTÜ, ODTÜ TEKNOKENT, ODTÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO), Growth Circuit, Z-Garage ve CoZone tarafından organize edilen etkinlikte, Türkiye'nin önde gelen girişim hızlandırma programlarının ekipleri, "DayZero Arena" sahnesinde girişimlerini anlattı. Etkinlik çerçevesinde iş dünyasıdan üst düzey katılımcılar "Keynote" konuşmaları ve panellerle devam etti. İş dünyasından gelen katılımcılar, girişimciliğin yanı sıra teknolojinin yeni trendlerini de tartıştı. ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından kurulan yatırım ve hızlandırma şirketi "Growth Circuit" tarafından yönetilen ve Türkiye’nin teknokent desteğine sahip tek ortak çalışma alanı Cozone'un birinci yaşı da kutlandı. "Z Kuşağının Kuluçka Merkezi" olması istenen Z-Garage'ın açılışının da gerçekleştirildiği etkinlikte, Türkiye'nin internet tabanlı önde gelen girişimlerinin üst yöneticileri de yer aldı.
 
 
 
 
#
TÜBİTAK BİGG desteği için 2’inci çağrı dönemi başvuruları başladı
ODTÜ TEKNOKENT, 2015 yılından bu yana devam eden TÜBİTAK Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı 1. Aşama uygulayıcı kuruluşu olarak T-BİGG kapsamında girişimcilere destek olmaya devam ediyor. 7’inci dönemi gerçekleştirilecek olan T-BİGG Programının 2019 2’inci çağrı dönemi için başvurular açıldı. Son başvuru tarihi: 14 Şubat 2020 Cuma, Başvuru için: //www.tbigg.com/
 
 
 
 
#
ODTÜ TEKNOKENT firmaları Deloitte Teknoloji Fast 50 listesinde
Teknoloji şirketlerini büyüme hızlarına göre sıralayan Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nın 2019 sonuçları belli oldu. Deloitte Teknoloji Fast 50 Türkiye Programı’nın 2019 yılı sonuçları açıklandı. Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda da ODTÜ TEKNOKENT şirketleri listede yer almayı başardı. Türkiye’nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin yarıştığı programda ODTÜ TEKNOKENT’te faaliyetlerini sürdüren Ankaref, Anova, ETA Elektronik, ISSD, RKSoft, Simsoft ve V-Count şirketleri ödüle layık görüldü.
 
 
#
7.500+
Toplam Personel
 
#
380+
Firma
 
#
2.250+
Sözleşme
 
#
400+
Fikri Sınai Mülkiyet
 
 
FARK YARATAN FİRMALARIMIZ
 
 
#
Nehir Biyoteknoloji
Şirketlerimizden Nehir Biyoteknoloji, //uFluidic.com sayfası ile Dünyaya yüksek teknolojili mikroakışkan çipler satıyor. Yerli ve Milli Bir-Çip-Lab ürünleri, ulusal araştırmacılar için ithal gereksinimini kaldırırken, yurtdışına ihracat ile tercih edilmeye başladı.
 
#
STC
Şirketlerimizden STC, yerli olarak geliştirdiği yüzey / kaynak kalite kontrolü & hata tespiti ve lazerli kaynak izi takip sistemleriyle savunma ve imalat sektörlerinde müşteri odaklı profesyonel çözümler sunuyor.
 
 
#
 
 
ODTÜ TEKNOKENT'TEN...
 
 
#
 
#
 
#
 
#
 
#
 
#
 
 
Bizi aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
#
#
#
 
İLETİŞİM
İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara
info@odtuteknokent.com.tr
Phone:+90 312 987 35 00
 
 
 
© 2019 ODTÜ TEKNOKENT
All Rights Reserved