ODTÜ TEKNOKENT

Diffusion Capital Partners’dan SmartAlpha’ya yatırım

ODTÜ TEKNOKENT’in yatırımcıları arasında yer aldığı Diffusion Capital Partners'ın (DCP) ye...

Tarih 19.04.2021

Diffusion Capital Partners'ın (DCP) geçtiğimiz Eylül ayında devreye alınan yeni fonu DCP-II ile birlikte 3 yeni erken aşama yatırımı yapıldı. DCP, ODTÜ TEKNOKENT şirketi SmartAlpha’nın yanı sıra Neurocess ve Khenda teknolojik girişimlerine yatırım yaptı.

DCP tarafından, 3 girişime yapılan ve toplam yatırım tutarı yaklaşık 1 Milyon Avroyla ilgili değerlemeler ve finansal bilgiler paylaşılmadı. Yeni fonlarını ve bu fondan yaptıkları ilk yatırımlarını değerlendiren DCP ortaklarından (GP) Haluk Zontul, yeni fonlarının ilk kapanışını 2020 yılının Eylül ayının sonunda 30 milyon Avro ile yaptıklarını paylaştı.

Yeni fonunda bir önceki gibi yatırım odaklarında yine teknoloji üreten ve küresel pazarları hedefleyen teknolojik erken asama girişimlerin yer aldığını belirten Zontul, bu girişimlere ulaşabilmek için teknoparkları da çok önemli paydaşlar olarak gördüklerini de paylaştı. Yatırımcıları arasında limitli ortak olarak ODTÜ TEKNOKENT ve Ege Teknopark’ın da yer almasının onlara büyük bir avantaj sağladığını belirten Zontul, yeni fona Smartalpha,  Neurocess ve Khenda yatırımları ile başladıklarını da aktardı.

Smartalpha, sağlık çalışanları için artırılmış gerçeklik (AR) temelli teknolojiler geliştiriyor. Anestezi uzmanlarının kullanımı için artırılmış gerçeklik destekli “Nerveblox” isimli bir inovatif çözüm geliştiren Smartalpha, 2019 yılında Ankara'da kuruldu.

SmartAlpha web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara