ODTÜ TEKNOKENT

Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Teknolojiye Kadın Damgası

ODTÜ TEKNOKENT firmalarından Limatek’in sahibi Canan Okutanoğlu, Kadın Girişimciler Derneğ...

Tarih 08.03.2017

Çalışmalarını ODTÜ TEKNOKENT’te kurduğu Limatek firması bünyesinde sürdüren Canan Okutanoğlu, 4 kişilik ekibinin desteğiyle geliştirdiği ve fiziksel denge tanılarını koymak için gerekli süreyi 10 dakikaya indiren “Robotic Balance” projesiyle Ankara Kalkınma Ajansı tarafından başarılı kadın girişimcilere verilen Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) Özel Ödülü’ne layık görüldü. 


Denge problemlerine tanı koymak ve bu problemleri tedavi etme amacıyla en güncel teknolojiler kullanılarak tasarlanan Robotik Balance, kullandığı sanal gerçeklik uygulamaları ile rehabilitasyonda maksimum başarıyı amaçlıyor.  


Firmasını 2015 yılında KOSGEB desteğiyle kuran Canan Okutanoğlu, tıbbi cihaz sektöründe devrim yaratacak projelere imza atıyor. Okutanoğlu, bugüne kadar geliştirdiği projelerle KOSGEB ve TÜBİTAK’tan 1 milyon lira değerinde hibe almayı başardı. Mayıs 2015’te Startup Mentor Türkiye Programı’nda en iyi çıkış yapan ilk 20 şirket arasında yerini alan firma, uluslararası pazara açılıp, ihracat yapmayı hedefliyor. 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara