ODTÜ TEKNOKENT

Dünyadaki ilk Endüstriyel Hiperspektral Görüntüleme Uygulama Merkezi ODTÜ TEKNOKENT’te açılıyor.

Dünyadaki ilk Endüstriyel Hiperspektral Görüntüleme Uygulama Merkezi, ODTÜ TEKNOKENT şirke...

Tarih 11.03.2021
Hiperspektral Görüntüleme Teknolojisi Nedir?
Günümüzün en gelişkin elektro-optik görüntüleme yöntemi olarak nitelendirilen hiperspektral görüntüleme, sistemin görüş alanındaki unsurlardan yansıyan enerjinin yüzlerce farklı dalgaboyunda görüntülenmesini ve bu sayede gerçek zamanlı temassız ve tahribatsız kimyasal analiz imkânı sunan bir teknoloji.
Sağladığı bu benzersiz avantaj ile hiperspektral görüntüleme teknolojisi, gıda kalite analizinden renk doğrulamaya, kanserli doku sınıflandırılmasından askeri hedef tespitine kadar birçok uygulamanın yüksek doğrulukla gerçekleştirilmesinde önemli bir rol oynuyor.
HIAC (Hyperspectral Imaging Application Center) Nedir?
HIAC, ülkemizde hiperspektral görüntüleme alanında birçok başarılı projeye imza atan ODTÜ TEKNOKENT şirketlerinden VİSRATEK ve dünyanın lider spektral görüntüleme teknolojileri sağlayıcılarından Headwall Photonics’in (ABD) ortak girişimi olan dünyadaki ilk endüstriyel hiperspektral görüntüleme merkezi. Bu kapsamda, HIAC Avrupa, Orta Doğu ve Afrika başta olmak üzere tüm dünyaya hizmet verecek.
HIAC’in (Hyperspectral Imaging Application Center) Amacı Nedir?
HIAC’in ana amacı; endüstri, uzaktan algılama, savunma-güvenlik uygulamaları ve akademik araştırmalar başta olmak üzere hiperspektral görüntüleme teknolojisi ile ihtiyaç duyulan tüm alanlarda inovatif çözümler üreterek, teknolojinin kullanımını yaygınlaştırmak ve küresel iş birlikleri yaratmak.
HIAC (Hyperspectral Imaging Application Center) Hangi İmkanları Sunacak?
HIAC, bünyesindeki endüstriyel hiperspektral görüntüleyici ve tamamlayıcı teknolojiler (robotik uygulama hücresi, insansız hava platformu, yazılımlar vd.) ile ziyaretçi ve iş ortaklarına aşağıdaki hizmetleri sunacak:
• Numune Analizleri
• Test Uygulamaları
• Uygulama Tanıtımları
• Periyodik Workshop ve Webinarlar
• Uygulamalı Eğitimler
• Fizibilite Analizleri
• Sistem Entegrasyonu ve Danışmanlığı
Açılış Tarihi
18 Mart 2021
Açılış webinarına buradaki linkten kayıt olabilirsiniz. 
Internet Adresi
 
 
 
info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara