ODTÜ TEKNOKENT

Growth Circuit Ankara lansmanı geçtiğimiz haftalarda gerçekleşti

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından kurulan Growth Circuit, Ankara lansmanını ODTÜ TEKNOKENT...

Tarih 10.03.2019

ODTÜ ve ODTÜ TEKNOKENT tarafından kurulan Growth Circuit, Ankara lansmanını ODTÜ TEKNOKENT Bilişim İnovasyon Merkezi’nde yer alan CoZone’da gerçekleştirdi.

Growth Circuit, İstanbul’daki gibi görkemli bir lansman ile, bu kez de Ankara’daki konuklarını kendi evinde ağırladı. ODTÜ TEKNOKENT ve Growth Circuit iş birliği ile açılan ortak çalışma alanı CoZone’da gerçekleşen lansmanda, portföy startupları Ankara girişimcilik ekosistemine sunumlarını gerçekleştirdi. Son dönemlerde 295 milyon $ lık “Exit” ile girişimcilik dünyasında büyük ses getiren Opsgenie’nin kurucu ortağı Berkay Mollamustafaoğlu ve 3TS Capital’in kurucu ortaklarından Elbruz Yılmaz’ın gerçekleştirdiği “Exit Stratejileri” paneli ise yoğun ilgi gördü. CoZone’un da tanıtıldığı lansmanda, Growth Circuit’in yatırım yapmış olduğu girişimlerin başarısı, bir kez daha görülmüş oldu.

Growth Circuit’in diğer hızlandırma programlarından farklı olarak global mentorlarla ve Silikon Vadisi’nin güçlü oyuncularıyla gerçekleştirdiği partnerlerlik çalışması, hızlandırma programına katılan girişimler için büyük fırsat sağlıyor.

Bugüne kadar Babson Global ve UC Berkeley ortaklığında ve global mentorlar eşliğinde gerçekleştirdiği hızlandırma programlarında tam 145 girişimciye dokunan ve bu girişimlere toplamda 2.000.000 TL yatırım yapan Growth Circuit, 2019 hızlandırma programı ile bu sayıyı daha da yükseltmek istiyor. Silikon Vadisi’nin bir başka güçlü isimlerinden Draper University ortaklığında ABD’de devam eden hızlandırma programı ile girişimcilere Türkiye’den globale açılan bir yolculuk sunuyor. Ankara’da gerçekleşen bu özel günde ise, bugüne kadar Growth Circuit’tan yatırım almış ve yolculuğunu globale taşıyan startuplar sunumlarını gerçekleştirdi.

Growth Circuit Ventures’ın hızlandırma programları dışında ACT Ventures ve 500 İstanbul ile birlikte yatırım yaptığı bir diğer startup olan Spirohome’un sunumu da Ankara’da büyük ilgi topladı.

Growth Circuit’un portföyünde bulunan ve 7 Mart Perşembe günü bu özel lansmanda sunum yapan girişimler şu şekildedir:

Spirohome: Günümüzde her yaşta görülen ve her geçen gün artan astım ve koah hastalıklarına akıllı çözümler geliştiriyor.

Warden Legal: Warden, ticari hukuk piyasalarında boy gösteren müşterilerinin işlerini geliştirmek için yapay zekâ hukuk asistanları ve analiz ürünleri geliştirir.

Sensgreen: Sensgreen ticari binalarda binanın kullanım verilerini yapay zekâ temelli algoritmalarla işleyerek binalarda iklimlendirme kontrolü yapmaktadır.

Mixoper: Firmaların teknik servis operasyonlarındaki maliyetlerini indirmek için geliştirilen Mixoper, Arttırılmış gerçeklik ve yapay zekâ tabanlı, yerinde ve uzaktan destek platformudur.

Gatepay:  Çifte-harcama (double-spend) saldırılarını kripto grafik olarak özgün bir mekanizmayla engelleyerek Bitcoin ve diğer kripto-paralar ile yapılan ödemelerde ağdaki işlem sürelerini bekleme gereksinimini ortadan kaldıran açık kaynak kodlu bir yazılım cüzdanı ve altyapısıdır.

Seyisco:  Belediyelerin sahip olduklari veri ve akıllı kentlerde giderek artan IoT cihazları tek sistem altında toplayarak belediyelere veri analizi ve optimize iş yönetimi sunar.

Restearn: Sıradan restoranları daha verimli, uzun süre kazanç elde edebilen ve mutlu müşterilere sahip restoranlara dönüştürmek isteyen bir girişim. Restearn sayesinde mekân sahipleri müşterileri hakkında detaylı bilgiye sahip olarak yeni ve sadık müşterilere kolay bir şekilde ulaşabilecek.

Blok-Z: Blok-Z, Elektrik dağıtım firmalarına bağlı elektrik üreticilerinin ödemelerini blok zinciri altyapısıyla eşten eşe olarak ödemelerine olanak sağlayan çözümler geliştirmektedir.

Ultralab: Ultralab mobil ultrason sistemleri üzerine çalışmaktadır. Hastane ve sağlık ocaklarında doktorların kullanımına yönelik bir mobil ultrason cihazı ve hamile kadınların evde kullanımına yönelik bir fetal doppler cihazı geliştirmektedir.

Buck.ai : Küçük ve orta ölçekli şirketler için kullanıma hazır AI ve RPA çözümleri geliştiriyor. Böylece şirketler süreçlerini 48 saat içinde otomasyona tabi tutabiliyor, binlerce saat çalışan zamanından tasarruf etmeye hemen başlayabiliyor.

Growth Circuit Hızlandırma Programı 2019 başvuruları ise tamamlandı. Globale giden yolda hangi girişimlerin destekleneceği önümüzdeki günlerde belli olacak. Gelişmeleri https://www.growthcircuit.co adresinden takip edebilir, yatırım arayışı içindeyseniz yatırımcı sunumunuzu info@growthcircuit.co adresine gönderebilirsiniz.

 

 

info@odtuteknokent.com.tr İhsan Doğramacı Blv. Üniversiteler Mah. İkizler Binası, ODTÜ TEKNOKENT 06800 Çankaya/Ankara